CTS-Frequency Controls 403C11A24M00000
Part No.:
403C11A24M00000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
403C11A24M00000.pdf
Description:
CRYSTAL 24.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
403C11A24M00000 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
403
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
24 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)