Delta Electronics 400TDSS84
Part No.:
400TDSS84
Manufacturer:
Delta Electronics
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
400TDSS84.pdf
Description:
LINE FLTR 480VAC 400A CHASS MNT
Shipping
400TDSS84 Specifications
Manufacturer:
Delta Electronics
Series:
TDS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Single Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
480V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
400 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Chassis Mount
Termination Style:
Quick Connect
Inductance:
3µH