TE Connectivity Corcom Filters 400APH12L
Part No.:
400APH12L
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Category:
Power Line Filter Modules
Package:
Datasheet:
400APH12L.pdf
Description:
LINE FLTR 520VAC 400A CHASS MNT
Shipping
400APH12L Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
TE Connectivity Corcom Filters
Series:
APH
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Filter Type:
Three Phase (Delta)
Configuration:
Three Stage
Voltage - Rated DC:
Voltage - Rated AC:
520V
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):
Voltage - Rated AC (Phase to Phase):
Current:
400 A
Frequency - Operating:
50/60Hz
Applications:
General Purpose
Approval Agency:
Operating Temperature:
-10°C ~ 50°C