Siemens 3SU11036AA601AA0
Part No.:
3SU11036AA601AA0
Manufacturer:
Siemens
Category:
Panel Indicators, Pilot Lights
Package:
Datasheet:
3SU11036AA601AA0.pdf
Description:
INDICATOR LIGHT, LED WHITE, 110V
Shipping
3SU11036AA601AA0 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Siemens
Series:
3SU1
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Type:
LED
Lamp Color:
White
Lens Color:
White
Lens Transparency:
Ratings:
AC
Voltage:
110V
Current:
Panel Cutout Shape:
Round
Panel Cutout Dimensions:
0.88" (22.30mm)
Lens Size:
29.50mm Dia