Siemens 3RF20201AA45
Part No.:
3RF20201AA45
Manufacturer:
Siemens
Category:
Solid State Relays (SSR)
Package:
Datasheet:
3RF20201AA45.pdf
Description:
45MM,SSR,20A,48-600V,ZRO SCRW 4-
Shipping
3RF20201AA45 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Siemens
Series:
SIRIUS
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Mounting Type:
Chassis Mount
Circuit:
SPST-NO (1 Form A)
Output Type:
AC, Zero Cross
Voltage - Input:
4 ~ 30VDC
Voltage - Load:
48 V ~ 600 V
Load Current:
20 A
On-State Resistance (Max):
Termination Style:
Screw Terminal
Operating Temperature:
-25°C ~ 60°C