3M 3782-17P-540A 100FT
Part No.:
3782-17P-540A 100FT
Datasheet:
3782-17P-540A 100FT.pdf
Description:
CBL RIBN 34COND TWIST PAIR 100'
Shipping
3782-17P-540A 100FT Specifications
Packaging:
Spool
Number of Conductors:
34 (17 Pair Twisted)
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
100.0' (30.48m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.700" (43.18mm)
Voltage:
300 V
Features:
-20°C ~ 80°C