3M 3625/46SF
Part No.:
3625/46SF
Datasheet:
3625/46SF.pdf
Description:
CBL RIBN 46COND 0.039 GRAY 98.4'
Shipping
3625/46SF Specifications
Product Status:
Active
Number of Conductors:
46
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.811" (46.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-20°C ~ 105°C