3M 3625/40SF 30M
Part No.:
3625/40SF 30M
Datasheet:
3625/40SF 30M.pdf
Description:
CBL RIBN 40COND 0.039 GRAY 98.4'
Shipping
3625/40SF 30M Specifications
Product Status:
Obsolete
Number of Conductors:
40
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.575" (40.00mm)
Voltage:
300 V
Features:
-20°C ~ 105°C