3M 3625/34SF 30M
Part No.:
3625/34SF 30M
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
3625/34SF 30M.pdf
Description:
CBL RIBN 34COND 0.039 GRAY 98.4'
Shipping
3625/34SF 30M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
3625
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Cable Type:
Flat Cable
Number of Conductors:
34
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
98.4' (30.00m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Shielding:
Unshielded
Jacket Color:
Gray
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.339" (34.00mm)
Jacket (Insulation) Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
Ratings:
Features:
-20°C ~ 105°C