Bourns Inc. 3549S-2AA-103/103A
Part No.:
3549S-2AA-103/103A
Datasheet:
3549S-2AA-103/103A.pdf
Description:
POT 10K OHM 2W WIREWOUND LINEAR
Shipping
3549S-2AA-103/103A Specifications
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±3%
Power (Watts):
2W
Number of Gangs:
2
Temperature Coefficient:
±50ppm/°C
Actuator Length:
0.813" (20.64mm)
Actuator Diameter:
0.250" (6.35mm)