CNC Tech 3530-20-1-0500-004-1-TS
Part No.:
3530-20-1-0500-004-1-TS
Datasheet:
3530-20-1-0500-004-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG RED
Shipping
3530-20-1-0500-004-1-TS Specifications
Wire Gauge:
20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:
0.098" (2.48mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.031" (0.80mm)
Voltage:
600V
Operating Temperature:
150°C