Calian 33-2712NM-00-0050
Part No.:
33-2712NM-00-0050
Manufacturer:
Calian
Category:
RF Antennas
Package:
Datasheet:
33-2712NM-00-0050.pdf
Description:
RF ANT 1.561GHZ/1.575GHZ DOME
Shipping
33-2712NM-00-0050 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Calian
Series:
Accutenna®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
RF Family/Standard:
Navigation
Frequency Group:
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Frequency (Center/Band):
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz
Frequency Range:
1.557GHz ~ 1.606GHz
Antenna Type:
Dome
Number of Bands:
1
VSWR:
1.5
Return Loss:
Gain:
4.75dBic
Power - Max:
Features:
Cable - 50mm, LNA, Filter
Termination:
SMA Male
Ingress Protection:
IP67
Grade:
Qualification:
Mounting Type:
Chassis Mount
Height (Max):
0.594" (15.10mm)