Bourns Inc. 3310C-101-103L
Part No.:
3310C-101-103L
Datasheet:
3310C-101-103L.pdf
Description:
POT 10K OHM 1/4W PLASTIC LINEAR
Shipping
3310C-101-103L Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Resistance (Ohms):
10k
Tolerance:
±20%
Power (Watts):
0.25W, 1/4W
Temperature Coefficient:
±1000ppm/°C
Actuator Type:
Flatted
Actuator Length:
0.500" (12.70mm)
Actuator Diameter:
0.125" (3.18mm)