3M 3250/34SF 100M
Part No.:
3250/34SF 100M
Manufacturer:
3M
Category:
Flat Ribbon Cables
Package:
Datasheet:
3250/34SF 100M.pdf
Description:
CBL RIBN 34COND FLAT 0.039 BLACK
Shipping
3250/34SF 100M Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
3M
Series:
3250
Packaging:
Digi-Spool®, Continuous Spool
Product Status:
Active
Cable Type:
Flat Cable
Number of Conductors:
34
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Length:
Enter Number of Meters in Order Quantity
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
19 Strands / 40 AWG
Shielding:
Unshielded
Jacket Color:
Black
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.339" (34.00mm)
Jacket (Insulation) Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
Ratings:
Features:
-20°C ~ 105°C