Hirose Electric Co Ltd 3240-12P-TO-C(52)
Part No.:
3240-12P-TO-C(52)
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Category:
Free Hanging, Panel Mount
Package:
Datasheet:
3240-12P-TO-C(52).pdf
Description:
CONN PLUG 12POS SOLDER GOLD
Shipping
3240-12P-TO-C(52) Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Hirose Electric Co Ltd
Series:
3200
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Connector Type:
Plug
Contact Type:
Outer Shroud Contact
Number of Positions:
12
Pitch:
0.031" (0.80mm)