Elettrotek Kabel North America 32300C77022A18
Part No.:
32300C77022A18
Manufacturer:
Elettrotek Kabel North America
Category:
Multiple Conductor Cables
Package:
Datasheet:
32300C77022A18.pdf
Description:
GAALFLEX TRAY DATA 302 STP UL CA
Shipping
32300C77022A18 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Elettrotek Kabel North America
Series:
Packaging:
Spool
Product Status:
Active
Cable Type:
Multi-Pair
Number of Conductors:
4 (2 Pair)
Wire Gauge:
18 AWG
Conductor Strand:
Conductor Material:
Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:
Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.327" (8.31mm)
Shield Type:
Foil
Length:
Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket Color:
Black
Ratings:
UL Style 13
Features:
Flame Retardant, Oil Resistant, UV Resistant
Voltage:
300 V
Operating Temperature:
-30°C ~ 105°C