Tamura 318AS24020
Part No.:
318AS24020
Manufacturer:
Tamura
Category:
AC AC Wall Power Adapters
Package:
Datasheet:
318AS24020.pdf
Description:
AC/AC WALL MNT ADPT 24VAC 200MA
Shipping
318AS24020 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Tamura
Series:
318AS
Packaging:
Product Status:
Obsolete
Region Utilized:
North America
Form:
Wall Mount
Input Type:
Fixed Blade
Voltage - Input:
120VAC
Voltage - Output:
24VAC
Current - Output (Max):
200mA
Power (Watts):
5 W
No Load Power Consumption:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Operating Temperature:
-10°C ~ 40°C
Output Connector:
Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.5mm
Size / Dimension:
1.69" L x 1.81" W x 2.76" H (43.0mm x 46.0mm x 70.0mm)