CNC Tech 3122-20-1-0500-005-1-TS
Part No.:
3122-20-1-0500-005-1-TS
Datasheet:
3122-20-1-0500-005-1-TS.pdf
Description:
HOOK-UP STRND 20AWG BLUE
Shipping
3122-20-1-0500-005-1-TS Specifications
Wire Gauge:
20 AWG
Jacket (Insulation) Diameter:
0.083" (2.11mm)
Jacket (Insulation) Thickness:
0.015" (0.38mm)
Voltage:
300V
Operating Temperature:
-50°C ~ 200°C