NMB Technologies Corporation 3110MS-22W-B30-B00
Part No.:
3110MS-22W-B30-B00
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Category:
AC Fans
Package:
Datasheet:
3110MS-22W-B30-B00.pdf
Description:
FAN AXIAL 80X25.3MM 220VAC WIRE
Shipping
3110MS-22W-B30-B00 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
NMB Technologies Corporation
Series:
MS
Packaging:
Bulk
Product Status:
Obsolete
Voltage - Rated:
220VAC
Size / Dimension:
Square - 80mm L x 80mm H
Width:
25.30mm
Air Flow:
24.0 CFM (0.672m³/min)
Static Pressure:
0.220 in H2O (54.8 Pa)
Bearing Type:
Ball
Fan Type:
Tubeaxial
Features:
Noise:
31.0dB
Power (Watts):
6.50W
RPM:
3000 RPM
Termination:
2 Wire Leads
Ingress Protection:
Operating Temperature:
14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)