Senther Technology 310A-10-LF
Part No.:
310A-10-LF
Manufacturer:
Senther Technology
Category:
Accelerometers
Package:
Module
Datasheet:
310A-10-LF.pdf
Description:
LOW FREQUENCY RESPONSE VIBRATION
Shipping
310A-10-LF Specifications
Manufacturer:
Senther Technology
Series:
Package/Case:
Module
Product Status:
Active
Type:
Analog
Axis:
X
Acceleration Range:
±10g
Sensitivity (LSB/g):
Sensitivity (mV/g):
500
Bandwidth:
0.1Hz ~ 10kHz
Output Type:
Analog Voltage
Voltage - Supply:
18V ~ 30V
Features:
Operating Temperature:
-50°C ~ 120°C