Jonard Tools 30-R-50-050
Part No.:
30-R-50-050
Manufacturer:
Jonard Tools
Category:
Wire Wrap
Package:
Datasheet:
30-R-50-050.pdf
Description:
WIRE WW 30AWG PVDF RED 7" 50PC
Shipping
30-R-50-050 Specifications
Manufacturer:
Jonard Tools
Series:
Packaging:
50 per Pkg
Product Status:
Obsolete
Wire Gauge:
30 AWG
Conductor Diameter:
0.010" (0.25mm)
Length:
0.583' (177.70mm, 7.00")
Jacket (Insulation) Material:
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.019" (0.50mm)