ULTRAVOLT / Advanced Energy 30LE24-P4-LGH
Part No.:
30LE24-P4-LGH
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Category:
DC DC Converters
Package:
Datasheet:
30LE24-P4-LGH.pdf
Description:
LE-SERIES DC TO HVDC CONVERTER,
Shipping
30LE24-P4-LGH Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
ULTRAVOLT / Advanced Energy
Series:
Ultravolt® E
Packaging:
Box
Product Status:
Active
Type:
Enclosed, High Voltage
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Number of Outputs:
1
Voltage - Output 1:
0 ~ 30000V
Voltage - Output 2:
Voltage - Output 3:
Voltage - Output 4:
Current - Output (Max):
130µA
Power (Watts):
4W
Voltage - Isolation:
Applications:
ITE (Commercial)
Efficiency:
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Mounting Type:
Chassis Mount
Size / Dimension:
7.28" L x 3.94" W x 1.50" H (184.9mm x 100.0mm x 38.1mm)