MDE Semiconductor Inc 30KPA78CA
Part No.:
30KPA78CA
Datasheet:
30KPA78CA.pdf
Description:
TVS DIODE BP 78VRWM 129.0VC
Shipping
30KPA78CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
78V
Voltage - Breakdown (Min):
87.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
129V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
234A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)