MDE Semiconductor Inc 30KP198A
Part No.:
30KP198A
Datasheet:
30KP198A.pdf
Description:
TVS DIODE UP 198VRWM 319.8VC
Shipping
30KP198A Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
198V
Voltage - Breakdown (Min):
221.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
319.8V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
94.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)