MDE Semiconductor Inc 30KP156CA
Part No.:
30KP156CA
Datasheet:
30KP156CA.pdf
Description:
TVS DIODE BP 156VRWM 245.0VC
Shipping
30KP156CA Specifications
Voltage - Reverse Standoff (Typ):
156V
Voltage - Breakdown (Min):
174.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
245V
Current - Peak Pulse (10/1000µs):
123.7A
Power - Peak Pulse:
30000W (30kW)
Operating Temperature:
-55°C ~ 175°C (TJ)