Jonard Tools 30-B-50-010
Part No.:
30-B-50-010
Manufacturer:
Jonard Tools
Category:
Wire Wrap
Package:
Datasheet:
30-B-50-010.pdf
Description:
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 3" 50PC
Shipping
30-B-50-010 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Jonard Tools
Series:
Packaging:
50 per Pkg
Product Status:
Active
Wire Gauge:
30 AWG
Conductor Diameter:
0.010" (0.25mm)
Length:
0.250' (76.20mm, 3.00")
Jacket (Insulation) Material:
Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:
0.019" (0.50mm)