CNC Tech 303-28-26-MC-0300F
Part No.:
303-28-26-MC-0300F
Datasheet:
303-28-26-MC-0300F.pdf
Description:
CBL RIBN 26COND 0.039 MULTI 300'
Shipping
303-28-26-MC-0300F Specifications
Number of Conductors:
26
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.024" (26.01mm)
Voltage:
300 V
Features:
-10°C ~ 105°C