CNC Tech 302-28-37-GR-0250F
Part No.:
302-28-37-GR-0250F
Datasheet:
302-28-37-GR-0250F.pdf
Description:
CBL RIBN 37COND 0.05 GRAY 250'
Shipping
302-28-37-GR-0250F Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Conductors:
37
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
250.0' (76.20m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.850" (46.99mm)
Voltage:
300 V
Features:
105°C