CNC Tech 302-28-26-GR-0300F
Part No.:
302-28-26-GR-0300F
Datasheet:
302-28-26-GR-0300F.pdf
Description:
CBL RIBN 26COND 0.05 GRAY 300'
Shipping
302-28-26-GR-0300F Specifications
Packaging:
Box
Product Status:
Obsolete
Number of Conductors:
26
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
300.0' (91.44m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
1.300" (33.02mm)
Voltage:
300 V
Features:
105°C