CNC Tech 302-28-15-GR-0250F
Part No.:
302-28-15-GR-0250F
Datasheet:
302-28-15-GR-0250F.pdf
Description:
CBL RIBN 15COND 0.05 GRAY 250'
Shipping
302-28-15-GR-0250F Specifications
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Conductors:
15
Pitch:
0.050" (1.27mm)
Length:
250.0' (76.20m)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:
0.750" (19.05mm)
Voltage:
300 V
Features:
105°C