CNC Tech 301-28-44-GR-0300F
Part No.:
301-28-44-GR-0300F
Datasheet:
301-28-44-GR-0300F.pdf
Description:
CBL RIBN 44COND 0.039 GRAY 300'
Shipping
301-28-44-GR-0300F Specifications
Number of Conductors:
44
Pitch:
0.039" (1.00mm)
Wire Gauge:
28 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 36 AWG
Ribbon Thickness:
0.039" (0.99mm)
Ribbon Width:
1.732" (43.99mm)
Voltage:
300 V
Features:
-10°C ~ 105°C