CNC Tech 300-30-40-GR-0100F
Part No.:
300-30-40-GR-0100F
Datasheet:
300-30-40-GR-0100F.pdf
Description:
CBL RIBN 40COND 0.025 GRAY 100'
Shipping
300-30-40-GR-0100F Specifications
Packaging:
Bulk
Number of Conductors:
40
Pitch:
0.025" (0.64mm)
Length:
100.0' (30.48m)
Wire Gauge:
30 AWG
Conductor Strand:
7 Strands / 38 AWG
Ribbon Thickness:
0.026" (0.66mm)
Ribbon Width:
1.000" (25.40mm)
Voltage:
150 V
Features:
105°C