Panasonic Electronic Components 2R5TPU22MSI
Part No.:
2R5TPU22MSI
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
2R5TPU22MSI.pdf
Description:
CAP TANT POLY 22UF 2.5V 0805
Shipping
2R5TPU22MSI Specifications
Series:
POSCAP™ TPU
Package/Case:
0805 (2012 Metric)
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
250mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 85°C
Size / Dimension:
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):
0.039" (1.00mm)