Panasonic Electronic Components 2R5TPE330MAZB
Part No.:
2R5TPE330MAZB
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
2R5TPE330MAZB.pdf
Description:
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 1411
Shipping
2R5TPE330MAZB Specifications
Series:
POSCAP™ TPE
Package/Case:
1411 (3528 Metric)
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
35mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
1000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)