Panasonic Electronic Components 2R5TPE330M7
Part No.:
2R5TPE330M7
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
2R5TPE330M7.pdf
Description:
CAP TANT POLY 330UF 2.5V 2917
Shipping
2R5TPE330M7 Specifications
Series:
POSCAP™ TPE
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
2.5 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
7mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.079" (2.00mm)