ULTRAVOLT / Advanced Energy 2LE24-P30-SHV
Part No.:
2LE24-P30-SHV
Datasheet:
2LE24-P30-SHV.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 2000V 30W
Shipping
2LE24-P30-SHV Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
2000V
Current - Output (Max):
15mA
Power (Watts):
30W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)