ULTRAVOLT / Advanced Energy 2LE24-P20-10PPM-BNC
Part No.:
2LE24-P20-10PPM-BNC
Datasheet:
2LE24-P20-10PPM-BNC.pdf
Description:
DC/DC CONVERTER 2000V 20W
Shipping
2LE24-P20-10PPM-BNC Specifications
Voltage - Input (Min):
23V
Voltage - Input (Max):
30V
Voltage - Output 1:
2000V
Current - Output (Max):
10mA
Power (Watts):
20W
Operating Temperature:
10°C ~ 45°C
Size / Dimension:
6.00" L x 3.81" W x 1.50" H (152.4mm x 96.8mm x 38.2mm)