Brady Corporation 2HX-125-2.3-WT
Part No.:
2HX-125-2.3-WT
Manufacturer:
Brady Corporation
Category:
Labels, Labeling
Package:
Datasheet:
2HX-125-2.3-WT.pdf
Description:
SLEEVE, 0.125 IN DIA X 2.3 IN W
Shipping
2HX-125-2.3-WT Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Brady Corporation
Series:
PermaSleeve®
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Label Type:
Heat Shrinkable
Label Size:
2.30" W x 0.13" Dia (58.4mm x 3.2mm); Cable O.D. 0.06" ~ 0.11" (1.6mm ~ 2.8mm)