Laird-Signal Integrity Products 29F0528-0T0-10
Part No.:
29F0528-0T0-10
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
10-THD
Datasheet:
29F0528-0T0-10.pdf
Description:
FERRITE BEAD 342 OHM 10-THD 5LN
Shipping
29F0528-0T0-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
29
Package/Case:
10-THD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
5
Impedance @ Frequency:
342 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
10A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
0.416" (10.57mm)
Size / Dimension:
0.528" L x 0.428" W (13.42mm x 10.88mm)