Laird-Signal Integrity Products 29F0330-2SR-10
Part No.:
29F0330-2SR-10
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
6-SMD, Flat Leads
Datasheet:
29F0330-2SR-10.pdf
Description:
FERRITE BEAD 200 OHM 6SMD 3LN
Shipping
29F0330-2SR-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
29
Package/Case:
6-SMD, Flat Leads
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
3
Impedance @ Frequency:
200 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
9A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Surface Mount
Height (Max):
0.250" (6.35mm)
Size / Dimension:
0.428" L x 0.328" W (10.87mm x 8.33mm)