Laird-Signal Integrity Products 29F0303-0T0-10
Part No.:
29F0303-0T0-10
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
6-THD
Datasheet:
29F0303-0T0-10.pdf
Description:
FERRITE BEAD 266 OHM 6-THD 3LN
Shipping
29F0303-0T0-10 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
29F
Package/Case:
6-THD
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Filter Type:
Power Line
Number of Lines:
3
Impedance @ Frequency:
266 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
8A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
-40°C ~ 125°C
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
0.411" (10.44mm)
Size / Dimension:
0.300" L x 0.200" W (7.62mm x 5.08mm)