Cornell Dubilier Knowles 294250B112JO0
Part No.:
294250B112JO0
Datasheet:
294250B112JO0.pdf
Shipping
294250B112JO0 Specifications
Capacitance:
1100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
25 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
3.500" Dia (88.90mm)
Height - Seated (Max):
4.562" (115.87mm)