Cornell Dubilier Knowles 294200B202JO0
Part No.:
294200B202JO0
Datasheet:
294200B202JO0.pdf
Shipping
294200B202JO0 Specifications
Capacitance:
2000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
20 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
3.500" Dia (88.90mm)
Height - Seated (Max):
4.562" (115.87mm)