Vishay Sprague 293D226X0010B2TE3
Part No.:
293D226X0010B2TE3
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
293D226X0010B2TE3.pdf
Description:
CAP TANT 22UF 20% 10V 1411
Shipping
293D226X0010B2TE3 Specifications
Manufacturer:
Vishay Sprague
Series:
TANTAMOUNT™, 293D
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance):
1.9Ohm
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.:
Mounting Type:
Surface Mount
Size / Dimension:
0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Height - Seated (Max):
0.083" (2.11mm)