Vishay Sprague 293D106X9050D2TE3
Part No.:
293D106X9050D2TE3
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
293D106X9050D2TE3.pdf
Description:
TANTALUM CAP 10000000 PF 10%
Shipping
293D106X9050D2TE3 Specifications
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
800mOhm @ 100kHz
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max):
0.122" (3.10mm)