Cornell Dubilier Knowles 29140B912JO0
Part No.:
29140B912JO0
Datasheet:
29140B912JO0.pdf
Shipping
29140B912JO0 Specifications
Capacitance:
9100 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
4 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
2.000" (50.80mm)