Cornell Dubilier Knowles 29130B163JO0
Part No.:
29130B163JO0
Datasheet:
29130B163JO0.pdf
Shipping
29130B163JO0 Specifications
Capacitance:
0.016 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
3 kV
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
2.000" Dia (50.80mm)
Height - Seated (Max):
2.000" (50.80mm)