Laird-Signal Integrity Products 28R1102-100
Part No.:
28R1102-100
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
28R1102-100.pdf
Description:
FERRITE CORE 192 OHM SOLID
Shipping
28R1102-100 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28R
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Flat
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
192Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.906" W x 0.031" H (23.00mm x 0.80mm)
Outer Dimension:
1.102" W x 0.228" H (28.00mm x 5.80mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.787" (20.00mm)