Laird-Signal Integrity Products 28R0315-200
Part No.:
28R0315-200
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Cable Ferrites
Package:
Datasheet:
28R0315-200.pdf
Description:
FERRITE CORE 102 OHM SOLID
Shipping
28R0315-200 Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28
Packaging:
Tray
Product Status:
Active
Type:
Flat
Design:
Solid
Impedance @ Frequency:
102Ohm @ 100MHz
Material:
28
Inner Dimension:
0.236" W x 0.028" H (6.00mm x 0.70mm)
Outer Dimension:
0.315" W x 0.106" H (8.00mm x 2.70mm)
Ratings:
Mounting Type:
Free Hanging
Length:
0.472" (12.00mm)