Laird-Signal Integrity Products 28L0138-40R
Part No.:
28L0138-40R
Manufacturer:
Laird-Signal Integrity Products
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
Axial
Datasheet:
28L0138-40R.pdf
Description:
FERRITE BEAD 135 OHM AXIAL 1LN
Shipping
28L0138-40R Specifications
Attributes
Property Value
Manufacturer:
Series:
28
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Obsolete
Filter Type:
Number of Lines:
1
Impedance @ Frequency:
135 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max):
5A
DC Resistance (DCR) (Max):
10mOhm
Ratings:
Operating Temperature:
Mounting Type:
Through Hole
Height (Max):
Size / Dimension:
0.138" Dia x 0.370" L (3.51mm x 9.40mm)